Hakkımızda

Her şirketin bir kuruluş hikayesi vardır. Bizimkisi de kurucumuz İbrahim Kaygısız’ın ilham veren ve renkli tutkusuyla başlıyor. İbrahim Kaygısız gençlik yıllarından beri kendi emeğiyle kararlı bir yol izleyerek dünyanın dört bir yanından insanları çeken bir kuruluşa öncülük etmiştir. Bu yolculuk büyülü şehir Gaziantep’te başlayıp mücevher dünyasının kalbinin attığı İstanbul’da devam ediyor diyebiliriz.

 

1954 doğumlu İbrahim Kaygısız ticaret hayatına 6 yaşında kuyumcu çırağı olarak başladı. Çıraklığın yanı sıra okuluna da devam eden Kaygısız 7 yaşında ise ticarete atıldı.

Okuldan çıkıp akşam saatlerine kadar da atölyede çalışan İbrahim Kaygısız, 14 yaşına geldiği zaman gece okuluna başladı. 16 yaşında ise kendi atölyesini kurmaya karar verdi.

Kendi işini kurmanın verdiği imkan ile okuluna da daha çok vakit ayırabilen Kaygısız, ortaokul ve liseyi bitirdikten sonra Konya Selçuk Eğitim Fakültesi’nde okudu.

Başlangıçta İpekyolu Kuyumculuk markası ile takı sektöründe büyük başarılar kazanan İbrahim Kaygısız, hedeflerini büyütmüş ve İstanbul’a açılma kararı almıştır.

1995 yılında başlayan bu yolculuk, 2000 senesinde Tarihi Beyazıt Meydanı’ndaki Çadırcı Han’a taşınmış ve 3200 m2’lik görkemli bir showroom’a kavuşmuştur.

İpekyolu Kuyumculuk bugün, 10 ülkede üretim yapmakta ve 90 ülkede ticari faaliyet göstermektedir.

 İpekyolu Kuyumculuk sektörün dengelerini oluşturacak deneyime sahip yapısıyla, istikrarlı gelir sağlayacak ürün ve hizmetlerle iş ortaklarını desteklemekte, müşteri memnuniyetine büyük önem vererek, güçlü ekibiyle birlikte bir dünya markası olmak yolunda gelişimini sürdürmektedir.

İpekyolu Kuyumculuk’un yanısıra şirketimizin 3 farklı mücevher ve takı firmaları bulunmaktadır: Sette Çelik, Sette Saat ve Seibu.